Kunnallisvaalitulos 2004: 
Vasemmistoliiton ehdokkaita pohjoisista kaupunginosista


Vasemmistoliitosta
pohjoisista kaupunginosista varavaltuutetut: Tatiana Konovalova Maunulasta ja Reko Ravela Oulunkylästä 

Äänestysalue

Eräsaari L

Jokinen O

Kaasinen J

Konovalova T

Mäki, M

Ravela, R

Vierimaa J

Woitsch E

Ala-Malmi A

0

1

0

2

0

4

0

0

Ala-Malmi B

0

1

4

3

0

2

1

0

Alppila A

2

1

1

0

1

5

0

0

Alppila B

2

1

0

2

1

2

0

0

Alppila C

2

0

2

1

0

1

1

1

Alppila D

1

2

0

2

2

3

0

1

Eira

1

0

0

0

0

2

0

0

Etelä-Haaga A

0

1

0

3

0

4

0

0

Etelä-Haaga B

5

0

0

3

0

0

0

0

Etelä-Haaga C

0

0

0

0

0

4

0

0

Etu-Töölö A

3

0

0

1

0

0

0

0

Etu-Töölö B

2

0

0

2

0

1

0

0

Etu-Töölö C

1

0

0

1

0

0

0

0

Haaga

1

0

0

2

0

0

0

1

Hakuninmaa

2

1

2

3

0

0

0

0

Heikinlaakso

4

1

0

0

2

0

0

0

Hermanni

4

1

1

2

1

2

0

0

Herttoniemenranta A

5

4

0

1

0

0

0

0

Herttoniemenranta B

3

0

0

1

0

4

0

1

Herttoniemi A

2

1

0

0

0

3

0

0

Herttoniemi B

4

2

0

2

0

1

0

0

Herttoniemi C

2

1

0

1

0

3

0

0

Hietalahti

2

1

0

0

1

2

0

1

Hietaniemi

1

0

1

0

0

1

0

0

Itä-Pakila

0

0

1

0

0

1

0

2

Itä-Pasila

2

0

0

2

0

3

0

0

Itäkeskus

1

1

0

2

0

1

0

0

Jakomäki A

0

0

0

5

1

2

0

0

Jakomäki B

1

2

1

1

0

0

0

0

Jollas

0

3

0

1

0

1

0

0

Kaartinkaupunki

1

0

0

1

0

2

0

0

Kallio A

1

2

1

2

0

10

0

1

Kallio B

7

2

0

0

0

1

0

1

Kallio C

4

1

2

2

0

8

0

2

Kallio D

2

0

0

1

1

8

0

0

Kamppi

1

2

0

0

0

0

1

0

Kannelmäki A

2

6

0

0

2

2

1

0

Kannelmäki B

0

0

1

0

1

0

1

0

Kannelmäki C

1

1

0

2

0

0

0

0

Kannelmäki D

0

2

1

4

2

2

0

0

Katajanokka

3

2

0

0

0

2

0

0

Kivikko

3

0

0

2

1

1

0

0

Konala A

0

1

1

0

0

2

0

0

Konala B

1

3

0

0

2

0

0

0

Kontula A

0

0

0

0

1

0

0

0

Kontula B

1

1

0

4

1

3

0

0

Kontula C

0

3

1

0

1

0

0

0

Koskela

4

1

0

0

1

2

0

0

Kruununhaka A

5

1

0

0

0

1

1

0

Kruununhaka B

4

1

0

0

0

4

0

0

Kulosaari

1

0

0

1

0

0

0

0

Kumpula

9

1

1

5

0

5

0

1

Kurkimäki

1

0

0

3

1

2

0

0

Käpylä A

5

0

1

0

1

5

2

0

Käpylä B

4

4

1

0

1

3

0

0

Laajasalo A

1

0

0

1

0

1

0

0

Laajasalo B

0

0

0

1

0

1

0

0

Lapinlahti

2

1

1

1

1

2

0

0

Lassila A

2

2

0

0

0

2

0

0

Lassila B

1

0

0

3

1

0

0

1

Lauttasaari A

1

0

0

0

0

0

0

0

Lauttasaari B

2

0

0

0

0

0

0

0

Lauttasaari C

2

0

0

0

0

1

1

0

Lauttasaari D

2

1

0

1

0

0

0

0

Lauttasaari E

2

0

0

1

0

1

0

0

Linjat

2

0

0

0

1

1

0

2

Länsi-Pakila

2

2

0

0

0

0

0

0

Länsi-Pasila A

0

0

0

5

0

1

2

0

Länsi-Pasila B

4

0

0

2

0

1

0

1

Malminkartano A

2

1

0

2

2

3

2

1

Malminkartano B

0

0

3

2

0

1

0

0

Marjaniemi

0

1

0

1

0

2

0

0

Maunula A

1

3

0

8

1

2

0

0

Maunula B

3

2

0

2

0

3

1

0

Maunula C

2

0

1

6

0

2

0

1

Meilahti A

5

1

0

2

1

0

0

0

Meilahti B

0

0

0

1

0

1

0

1

Mellunkylä

0

2

0

0

1

0

1

0

Mellunmäki A

1

0

0

0

1

3

0

1

Mellunmäki B

2

1

0

7

0

1

0

1

Merihaka

3

2

1

3

0

2

0

0

Munkkiniemi A

1

0

0

1

0

0

2

0

Munkkiniemi B

0

2

0

0

0

1

0

0

Munkkiniemi C

0

1

0

0

0

1

0

0

Munkkivuori A

5

1

0

0

1

0

0

0

Munkkivuori B

4

0

0

1

1

0

0

0

Myllypuro A

0

1

0

0

1

0

0

0

Myllypuro B

0

0

0

0

0

1

0

0

Myllypuro C

0

0

6

1

0

1

0

0

Oulunkylä A

2

3

0

0

2

2

4

1

Oulunkylä B

8

4

0

0

0

2

0

4

Oulunkylä C

0

2

0

2

0

1

1

4

Pakila

1

2

0

0

0

1

1

0

Paloheinä

1

0

2

0

0

0

0

0

Pihlajamäki A

2

2

2

1

0

2

0

0

Pihlajamäki B

0

0

0

0

2

0

0

0

Pihlajisto

1

2

1

0

1

1

0

2

Pikku Huopalahti

2

1

0

1

0

8

0

0

Pitäjänmäki A

3

0

0

1

0

0

0

0

Pitäjänmäki B

0

0

0

0

0

0

0

0

Pitäjänmäki C

3

1

2

2

0

1

0

0

Pohjois-Haaga A

1

0

1

0

0

0

1

0

Pohjois-Haaga B

1

0

1

0

0

2

0

0

Puistola

2

1

0

4

0

0

0

0

Pukinmäki A

1

1

5

1

2

3

0

0

Pukinmäki B

2

0

11

3

2

0

1

0

Punavuori A

1

0

0

2

0

3

0

2

Punavuori B

1

0

0

0

1

1

0

0

Puotila

0

0

1

1

0

1

0

0

Puotinharju

1

0

0

1

0

0

0

0

Roihuvuori A

6

0

0

1

0

1

0

1

Roihuvuori B

1

0

2

0

0

1

1

0

Ruoholahti

4

0

1

1

1

3

1

0

Ruskeasuo

0

0

1

0

0

3

0

0

Santahamina

0

0

0

0

0

0

0

0

Siltamäki

1

1

0

0

0

0

0

1

Siltasaari

2

0

0

0

0

2

0

0

Suomenlinna

1

1

0

0

0

0

0

0

Suutarila

1

0

0

0

0

0

0

0

Sörnäinen

2

0

0

0

0

3

0

0

Taka-Töölö A

3

0

0

0

1

2

0

0

Taka-Töölö B

1

1

1

0

0

0

0

0

Taka-Töölö C

2

0

0

0

0

1

0

0

Taka-Töölö D

3

1

0

3

0

2

0

0

Tammisalo

0

0

0

1

0

3

0

0

Tapanila

0

0

0

1

0

2

3

0

Tapaninkylä

1

1

0

0

0

1

1

0

Tapaninvainio

2

0

0

0

0

0

0

0

Tapulikaupunki A

0

1

0

1

3

1

0

0

Tapulikaupunki B

2

1

2

2

1

0

1

0

Torpparinmäki

1

1

0

2

0

2

1

1

Toukola

2

0

1

0

0

1

0

0

Töyrynummi

0

1

1

4

1

1

0

1

Ullanlinna A

2

0

0

0

0

0

1

0

Ullanlinna B

3

0

0

0

0

2

0

0

Ullanlinna C

0

0

0

0

0

1

0

0

Vallila A

3

3

0

3

1

2

0

2

Vallila B

3

0

3

0

0

4

2

1

Vartioharju A

1

1

0

1

0

2

0

0

Vartioharju B

3

0

0

3

0

3

0

0

Veräjämäki

4

14

1

0

0

8

2

9

Vesala A

0

0

1

1

0

0

0

0

Vesala B

0

0

1

1

0

1

0

0

Viikki

1

1

0

0

0

8

0

0

Vuosaari A

0

0

0

0

0

1

0

0

Vuosaari B

0

0

1

1

0

2

0

0

Vuosaari C

2

0

1

3

0

0

0

1

Vuosaari D

0

1

0

1

0

0

0

0

Vuosaari E

0

1

0

9

1

2

0

0

Vuosaari F

0

0

0

4

0

1

0

0

Vuosaari G

0

0

0

4

0

2

0

0

Yliskylä

2

2

0

0

0

0

0

0

Ylä-Malmi A

1

1

0

3

1

0

0

0

Ylä-Malmi B

0

3

1

0

0

2

0

0

Ä-alue 090A

0

2

2

2

0

0

0

0

Yhteensä:

258

140

81

193

57

248

38

51

 

Varavalt.

 

 

Varavalt.

 

Varavalt.

 

 

 

Valitut Vasemmistoliitosta:

Ääniä

 

Ojala Outi

 

4192

 

Arhinmäki Paavo

 

2932

 

Puhakka Sirpa

 

1823

 

Saarnio Pekka

 

1798

 

Aarnipuu Tiia

Uusi

1107

 

Vikstedt-Nyman Tea

Uusi

785

 

Siimes Hanna-Kaisa

Uusi

717

 

Kaunola Reijo

 

714

 

 

Varavaltuutetut:

 ääniä

 Asuu

Loukoila Eija

Uusi

569

 

Kajos Miina

Uusi

396

 

Harpf Tiina

Uusi

287

 

Kaarela Tiina

Uusi

267

 

Eräsaari Leena

Uusi

258

Oulunkylä

Ravela Reko

Uusi

248

 Oulunkylä

Mänttäri Alina

Uusi

228

 

Konovalova Tatiana

Uusi

193

 Maunula

 

Kuvat puolueen nettisivulta / vaalimainoksista


Ajankohtaista | Palaute | Keskustelufoorumi | Oulunkylä