Vaalitulos 2004: 

Vihreiden ehdokkaita pohjoisista kaupunginosista


Valituiksi vihreiden edustajiksi tulivat Helsingin pohjoiselta alueelta Sirkku Ingervo Käpylästä
ja Hannele Luukkainen Maunulasta

Äänestysalue


Ingervo S


Kovala T



Luukkainen H


Parviainen T


Pykäläinen I

Ala-Malmi A

12

2

9

0

0

Ala-Malmi B

27

0

15

0

0

Alppila A

3

2

12

0

0

Alppila B

3

1

10

1

0

Alppila C

4

0

7

0

0

Alppila D

5

2

13

4

0

Eira

3

0

4

2

0

Etelä-Haaga A

1

2

21

1

0

Etelä-Haaga B

6

1

10

0

0

Etelä-Haaga C

8

2

17

1

0

Etu-Töölö A

1

2

14

1

0

Etu-Töölö B

2

1

3

1

0

Etu-Töölö C

3

0

14

2

1

Haaga

5

1

13

3

0

Hakuninmaa

7

3

22

0

0

Heikinlaakso

15

0

11

0

0

Hermanni

8

1

22

0

0

Herttoniemenranta A

8

0

21

1

1

Herttoniemenranta B

7

1

6

2

0

Herttoniemi A

1

0

7

1

0

Herttoniemi B

5

1

8

0

0

Herttoniemi C

7

0

10

1

0

Hietalahti

10

3

19

1

1

Hietaniemi

2

1

6

1

0

Itä-Pakila

5

0

14

3

0

Itä-Pasila

2

1

11

1

0

Itäkeskus

3

0

7

0

0

Jakomäki A

2

0

5

0

0

Jakomäki B

0

0

5

0

0

Jollas

5

0

12

0

1

Kaartinkaupunki

2

1

4

0

0

Kallio A

4

0

13

0

2

Kallio B

4

0

13

1

0

Kallio C

4

0

14

1

0

Kallio D

3

0

9

0

0

Kamppi

4

1

5

1

0

Kannelmäki A

6

0

16

0

0

Kannelmäki B

7

0

6

0

0

Kannelmäki C

1

0

12

0

0

Kannelmäki D

3

0

7

1

0

Katajanokka

4

4

11

0

0

Kivikko

4

1

14

0

0

Konala A

0

0

9

0

0

Konala B

1

0

3

0

1

Kontula A

3

0

5

0

0

Kontula B

0

1

10

0

0

Kontula C

4

0

9

0

0

Koskela

6

1

12

1

0

Kruununhaka A

2

0

8

0

0

Kruununhaka B

9

3

19

1

1

Kulosaari

2

0

9

1

0

Kumpula

21

1

22

1

0

Kurkimäki

9

0

15

0

0

Käpylä A

20

0

17

2

1

Käpylä B

45

0

14

5

1

Laajasalo A

2

1

19

0

0

Laajasalo B

5

1

13

1

0

Lapinlahti

6

0

11

2

0

Lassila A

3

1

11

1

0

Lassila B

1

2

8

0

0

Lauttasaari A

4

3

15

0

1

Lauttasaari B

7

0

9

0

0

Lauttasaari C

1

0

6

0

0

Lauttasaari D

6

5

16

0

1

Lauttasaari E

0

0

11

1

0

Linjat

1

0

10

1

0

Länsi-Pakila

2

3

12

1

0

Länsi-Pasila A

5

0

9

0

0

Länsi-Pasila B

4

0

8

0

0

Malminkartano A

4

1

17

0

0

Malminkartano B

8

1

14

0

1

Marjaniemi

1

0

10

0

0

Maunula A

2

0

19

3

2

Maunula B

7

2

31

0

0

Maunula C

2

3

40

5

2

Meilahti A

6

0

18

2

1

Meilahti B

4

0

16

0

0

Mellunkylä

5

0

6

0

0

Mellunmäki A

2

1

15

1

0

Mellunmäki B

0

0

11

1

0

Merihaka

2

0

15

0

2

Munkkiniemi A

4

1

7

1

0

Munkkiniemi B

0

3

9

2

0

Munkkiniemi C

2

0

11

0

0

Munkkivuori A

2

1

17

1

0

Munkkivuori B

5

4

10

2

0

Myllypuro A

2

0

7

0

0

Myllypuro B

2

0

4

0

0

Myllypuro C

1

1

8

0

0

Oulunkylä A

5

0

11

13

0

Oulunkylä B

6

0

13

7

1

Oulunkylä C

3

0

14

10

0

Pakila

7

1

14

2

0

Paloheinä

8

4

28

0

0

Pihlajamäki A

1

0

8

0

0

Pihlajamäki B

7

1

11

1

0

Pihlajisto

7

4

10

0

0

Pikku Huopalahti

2

0

10

0

0

Pitäjänmäki A

1

1

9

1

0

Pitäjänmäki B

2

1

9

1

0

Pitäjänmäki C

12

3

20

2

1

Pohjois-Haaga A

5

2

23

1

1

Pohjois-Haaga B

2

1

13

0

0

Puistola

21

0

12

0

0

Pukinmäki A

10

2

17

1

0

Pukinmäki B

7

0

25

0

0

Punavuori A

3

0

13

0

2

Punavuori B

4

0

9

2

0

Puotila

1

0

9

0

0

Puotinharju

3

0

4

0

0

Roihuvuori A

2

2

9

0

0

Roihuvuori B

2

1

15

1

0

Ruoholahti

6

1

9

1

0

Ruskeasuo

1

7

7

2

0

Santahamina

0

0

1

0

0

Siltamäki

9

1

11

0

1

Siltasaari

1

1

13

0

0

Suomenlinna

3

0

3

0

0

Suutarila

7

0

4

0

0

Sörnäinen

7

1

32

0

0

Taka-Töölö A

2

0

12

1

0

Taka-Töölö B

6

1

9

1

0

Taka-Töölö C

4

0

8

1

0

Taka-Töölö D

3

0

12

0

1

Tammisalo

2

2

8

0

0

Tapanila

37

0

13

1

0

Tapaninkylä

11

0

10

0

0

Tapaninvainio

14

1

15

2

0

Tapulikaupunki A

8

2

10

3

0

Tapulikaupunki B

14

1

23

1

0

Torpparinmäki

8

20

14

5

0

Toukola

8

0

18

0

0

Töyrynummi

22

0

12

0

1

Ullanlinna A

1

1

15

1

0

Ullanlinna B

1

0

2

0

0

Ullanlinna C

1

0

9

0

0

Vallila A

6

0

14

2

0

Vallila B

4

3

15

0

0

Vartioharju A

1

0

17

0

1

Vartioharju B

2

0

16

0

0

Veräjämäki

11

0

16

9

0

Vesala A

1

0

6

0

0

Vesala B

0

1

20

2

0

Viikki

13

0

20

0

1

Vuosaari A

1

0

22

1

0

Vuosaari B

4

0

8

1

0

Vuosaari C

8

3

15

2

0

Vuosaari D

4

1

14

2

0

Vuosaari E

4

3

25

0

1

Vuosaari F

4

0

27

1

0

Vuosaari G

3

0

12

1

0

Yliskylä

0

0

10

0

0

Ylä-Malmi A

8

0

16

1

0

Ylä-Malmi B

10

1

11

0

1

Ä-alue 090A

2

0

9

2

0

Yhteensä:

829

148

1936

152

32

 

Vihreä liitto Helsingin valtuustoon valitut:

ääniä

Soininvaara Osmo

6103

Brax Tuija

Uusi

3484

Krohn Minerva

2875

Sinnemäki Anni

Uusi

2057

Sumuvuori Johanna

1972

Luukkainen Hannele

1903

Maunula

Haavisto Pekka

Uusi

1552

Abdulla Zahra

1305

Rantanen Tuomas

983

Näre Sari

976

Lehtipuu Otto

924

Hellström Sanna

883

Ingervo Sirkku

827

Käpylä

Puoskari Mari

Uusi

804

Helistö Kimmo

Uusi

754

Moisio Elina

Uusi

727

Alanko-Kahiluoto Outi

Uusi

674

Varavaltuutetut:

Chydenius Jussi

652

Könkkölä Kalle

629

Myllykoski Pekka

626

Ikävalko Suzan

599

Krohn Leena

Uusi

541

Kanerva Inka

472

Väkiparta Satu

439

Ylikahri Ville

Uusi

424

Nuorteva Johanna

Uusi

421

Viskari Satu

Uusi

415

Bonsdorff Kirsikka

Uusi

394

Laine Reiska

387

Karhu Jessica

Uusi

361

Wikla Arto

Uusi

353

Arffman Ulla

Uusi

340

Hautakorpi Johanna

Uusi

339

Andersson Annika

Uusi

327

 


[ Kuvat ehdokkaiden vaalisivuilta ]

Ajankohtaista | Palaute | Keskustelufoorumi | Oulunkylä