<2017>
<kesäkuu>
matiketopelasu
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
<2017>
<heinäkuu>
matiketopelasu
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
<2017>
<elokuu>
matiketopelasu
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
<2017>
<syyskuu>
matiketopelasu
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
<2017>
<lokakuu>
matiketopelasu
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
<2017>
<marraskuu>
matiketopelasu
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
<2017>
<joulukuu>
matiketopelasu
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
<2018>
<tammikuu>
matiketopelasu
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
<2018>
<helmikuu>
matiketopelasu
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
<2018>
<maaliskuu>
matiketopelasu
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
<2018>
<huhtikuu>
matiketopelasu
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
<2018>
<toukokuu>
matiketopelasu
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
<2018>
<kesäkuu>
matiketopelasu
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Tapahtumakalenteri
Time18.8. klo 15-22

Kaupunginosajuhla Rööperifest 2016 Punavuoressa klo 15.00 - n.22.00

Rööperi fest 2016Koko perheen Rööperifestiä juhlitaan tuttuun tapaan Fredan torilla ja Punavuorenkadulla torstaina 18.8. klo 15.00 - n.22.00! Merkkaa  kalenteriisi ja kutsu kaverit mukaan!
Vi firar RööperiFest i traditionell stil på Fredrikstorg och Rödbergsgatan. Tag med hela familjen och alla vänner!
Punavuori-areas own street fest Rööperifest is taking over Frendan tori square and Punavuorenkatu. Come and invite all your friends too!

Ohjelma/ program:

15.00 Toimela Brass
15.30 Vahtikoira Veikko
16.00 Ira Kaspi
16.20 Henrik Vuorio
16.40 Oliver
17.00 Muotishow
17.20 Lusty
17.40 Raija Koso
18.00 Pihka ja myrsky
18.20 Kumo
18.40 Risat
19.00 Mia Renwall
19.30 Jorma Uotinen
20.00 Kettuherrat
20.20 Rap-Mummo Eila
20.40 Nelli Petro
21.00 Tom Sjöberg, Deke Devilson & Rööperin Rockn Roll Band, Tuomas Rislakki & Rauli Parmes Memphis Band ja Pekka Wirman & Teasers Band
Lisäksi mukana: Brother Christmas ja Taikapaja
Lasten ohjelma Snellun koululla (os. Punavuorenkatu 8).