Etusivu Uutiset ja tapahtumat Uutiset Liity kaupunginosayhdistyksen jäseneksi!

Tapaninvainion kaupunginosayhdistys ry on asukkaiden luoma yhdistys, jonka tavoitteena on parantaa alueen viihtyvyyttä ja asukkaiden vaikutusmahdollisuuksia.

Kaupunginosayhdistyksen jäseneksi kannattaa liittyä. Yhdistyksen jäsenetuina ovat mm. K-Market Tapanintorin tuulikaapissa sijaitsevan, yhdistyksen ylläpitämän lukollisen ilmoitustaulun käyttö aluetta koskeville tiedotteille ja tapahtumailmoituksille sekä ständien ja banderollien (mm. kirppis, kahvio) lainausmahdollisuus tapahtumia varten. Lisäksi jäsenet saavat alennuksia yhdistyksen tapahtumissa ja tärkeitä tietoja jäsensähköposteilla. Tärkeintähän on, että yhdistyksen jäsenenä voit vaikuttaa alueen asioihin. Tervetuloa mukaan toimintaan!

Jäseneksi voi liittyä täyttämällä lomakkeen ja maksamalla 10 euron suuruisen jäsenmaksun yhdistyksen tilille: Danske Bank FI62 8000 1171 0817 15. Maksunsaaja: Tapaninvainion kaupunginosayhdistys ry. Muista laittaa viestikenttään nimesi, osoitteesi ja sähköpostiosoitteesi.

Jäsenmaksu maksetaan kerran vuodessa. Jos siis olet jo jäsen, muistathan maksaa maksun tänäkin vuonna.

Seuraa yhdistystä myös Facebookissa!

tapaninvainio iso

Yhteistyössä